Túlélő osztálykirándulás a Gödöllői-dombságban
Kedves Pedagógusok és szervező Szülők!
A 2025-ös tavaszi/nyári osztálykirándulás szezonra vannak még foglalható időpontjaink.
Szeretettel várjuk a jelentkezéseket!
Osztálykirándulás helyszíne: Göd, és Sződ közötti erdei tanya
Javasolt létszám: 15-50 fő
Javasolt életkor: 9-14 év
Ez a csapatépítő osztálykirándulásunk vadregényes, mégis jól megközelíthető helyszínen, Budapesttől mindössze 20 km-re, Göd-Sződ között elterülő 13 hektáros erdei tanyánkon valósul meg.
A klasszikus erdei osztálykirándulások hátránya, hogy egy esetleges egészségügyi probléma (bokaficam, rosszullét, rovarcsípés) esetén csak lassan, és a terület jellegéből adódóan (pl. szűk, meredek erdei ösvény) sok esetben gyalogosan érkezik segítség.
Ezzel szemben az általunk szervezett túlélő osztálykiránduláson bármilyen probléma esetén, a program vezető animátora, aki a területet nagyon jól ismeri, bárhol is járjon a csapat a területen belül, pillanatok alatt a helyszínre érkezik terepjáróval, és segítséget tud nyújtani, vagy szükség szerint segítséget hív.
Alsós osztálykirándulás esetén kérjük, hogy az osztállyal érkezzen 2-3 felnőtt, akik végig kísérik a csapatot a kalandtúrán.
Osztálylétszámnak megfelelően 8-10 fős csapatokat alakítunk ki, mindegyik csoporthoz kérünk egy kísérőt. Felsős diákok (7.-8. osztály) már önállóan teljesíthetik a túrát.
Osztálykirándulás helyszínünk további nagy előnye, hogy füves, homokos a terület, így csapadékosabb időjárást követően sincs nagy sár, nem balesetveszélyes a közlekedés, nem lesznek nyakig sárosak-vizesek a diákok.
A túlélő osztálykirándulás menete:
Az osztály tanyára érkezése után rövid pihenőt tartunk, majd létszámnak megfelelően 2-4 csapatot alakítunk ki.
Rövid megbeszélés után a csapatok egy-egy térképet, és menetlevelet kapnak, mely segítségével 4-6 pontot kell megtalálniuk forgószínpad szerű beosztásban a tanyát körülvevő 13 hektáros erdős-mezős magánterületen.
A megtalálandó pontok egy részén animátor várja a csapatot ahol különbőző túlélő feladatokat kell teljesíteniük: íjászat, dobókereszt hajítás, tűzgyújtás túlélő felszereléssel, átkelés a mocsáron stb.
Továbbá vannak olyan térképpontok, ahol elrejtett információt kell megkeresniük a diákoknak, ahhoz hogy továbbindulhassanak a következő állomásra.
Csapatépítő osztálykirándulásunk időtartama kb. 6 óra, félidőben tanyánk központjában található fedett részen ebédelhetnek a diákok, (kézmosás, és wc van a helyszínen)
Az osztály a magával hozott szendvicseket is elfogyaszthatja, előzetes megbeszélés alapján meleg ebédet tudunk biztosítani.
A csapatok pontokat gyűjtenek az egyes állomásokon, a verseny végén a menetlevelek alapján összesítjük a pontokat, és győztest hirdetünk, a csapatok oklevelet kapnak.
"Vacsoracsata", azaz közös bográcsozás:
Még érdekesebb lehet az osztálykirándulás, ha az állomáspontokon, egy bográcsvacsora alapanyagait is össze kell gyűjteniük a csapatoknak, amelyekből az osztály a feladatok teljesítése után közösen készíti el saját bográcsvacsoráját.
Igazán közösségformáló hatása akkor van a bográcsozásnak, ha a diákok magukénak érzik a feladatot, ezért szakácsot nem biztosítunk a főzéshez.
Javasoljuk, hogy a diákok a Pedagógus, és kisérő szülők segítségével rakjanak tüzet, készítsék elő az alapanyagokat, vegyenek részt a bográcsétel elkészítésében. (Tüzelőt, a főzéshez szükséges eszközöket biztosítjuk, szükség esetén a tűzrakásban segítünk)
A közös cél, a közös feladat segít egységbe kovácsolni a diákokat, javítja a Pedagógus, és az osztály kapcsolatát, és nem utolsó sorban praktikus ismereteket sajátítanak el a fiatalok, hogyan kell tüzet rakni, miként kell elkészíteni egy ételt.
Osztálykirándulás ára létszámtól, és programtól függően: 7.300-8.000 Ft/fő
Programjaink az osztályt kísérő Pedagógusok részére ingyenesek!
Kis létszámú osztályok esetén érdemes az évfolyamból egyszerre két osztállyal érkezni, mert nagyobb létszámnál kedvezőbb árat tudunk biztosítani!
Kérjen ajánlatot alábbi űrlapunk segítségvel, vagy vegye fel velünk a kapcsolatot